Poznań: Konkurs na budowę roweru. Z drewna

-S1- Krzysztof Jagiełło fot. UPP
Już po raz piąty Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie, w którym trzeba wybudować rower – z drewna. Zadanie nie jest łatwe, bo rower musi jeździć, ale chętnych nie brakuje.

Konkurs co 2 lata od 2013 roku organizuje Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ma on popularyzować drewno jako materiał konstrukcyjny, a przy okazji krzewić kulturę techniczną i zdrowy styl życia wśród młodzieży.

– Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży – mówi Maciej Marecki, prezes Koła Naukowego Technologów Drewna (KNTD). – Ale ta edycja na pewno będzie różniła się od pozostałych, gdyż cały konkurs będzie odbywał się całkowicie online, a prezentacja rowerów oraz ogłoszenie wyników transmitowane będzie 11 czerwca 2021.

Uczestnicy konkursu nie muszą być wyłącznie studentami UPP – mogą to być także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół innych wyższych, doktoranci – i wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tak nietypowej konkurencji.

Zgodnie z zasadami konkursu rower musi być wykonany własnoręcznie, posiadać jak najwięcej elementów drewnianych, a co najmniej ramę wykonaną z drewna lub/oraz materiałów drewnopochodnych. Pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Rower musi też być sprzętem użytkowym, to znaczy spełniać jedną z dwóch funkcji: transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni, lub treningową, czyli służyć jako tzw. rower stacjonarny.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uiszczenie wpłaty w wysokości 50 złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2021 roku na adres e-mail: [email protected]
Karty zgłoszeniowe, regulamin oraz niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

UPP

Podziel się:

Ostatnio dodane: