Kwiatowa po przebudowie fot. PIM

Poznań: Koniec robót budowlanych na Kwiatowej!

Nowa nawierzchnia już jest, parkujących samochodów nie ma, a wyznaczone miejsca czekają na rośliny – ich nasadzenia zaplanowano na przełom października i listopada. Nie ulega wątpliwości, że Kwiatowa stała się bardziej przyjazna pieszym.

Kwiatowa jest kolejna ulicą Poznania, która przeszła taką metamorfozę: wcześniej w ten sposób przebudowano Jackowskiego i Taczaka.
– Teraz przyszedł czas na ul. Kwiatową w centrum, a na Łazarzu zmienia się właśnie ulica Jarochowskiego – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Cichsze i zdrowsze centrum oraz śródmieście, nowa zieleń i miejsca, gdzie można spacerować – tego oczekują poznaniacy.

Prace na ul. Kwiatowej, będące kolejnym etapem rewitalizacji centrum Poznania, rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Wybudowano nowy kanał technologiczny, jezdnia i chodniki uzyskały nawierzchnię z kostki granitowej, powstały nowe dojazdy do posesji oraz nowe oświetlenie.

W celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa na ul. Kwiatowej, na którą wjazd możliwy jest wyłącznie od strony ul. Półwiejskiej, została wprowadzona tzw. strefa zamieszkania. Zaprojektowana zieleń nie utrudni dostaw czy też ruchu pojazdów ratunkowych, ale wymusi znacznie wolniejsze przejazdy.

– Przeprowadzono już odbiór techniczny wykonanych prac, zdjęto ogrodzenia i przebudowaną ulicę w pełni udostępniono mieszkańcom oraz osobom prowadzącym w jej rejonie działalność gospodarczą. W pierwszej połowie listopada, gdy warunki pogodowe są bardziej sprzyjające, czekają nas jeszcze nasadzenia zieleni. Miejsca, w których pojawią się rośliny, są już przygotowane i zostały do tego czasu zabezpieczone przed rozjeżdżaniem przez samochody – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Mieszkańcy ulicy Kwiatowej oraz sąsiedniej Półwiejskiej mogą korzystać z obowiązujących godzin dla dostaw (od 8.00 do 10.00), aby w razie potrzeby, bez dodatkowych formalności, podjechać pod dom. Ci, którzy parkują pojazdy poza pasem drogowym – np. na podwórku – mogą wystąpić do Zarządu Dróg Miejskich o warunki wjazdu, by dojechać do swojej posesji o każdej godzinie. Dla pozostałych kierowców ten odcinek ulicy Kwiatowej jest niedostępny. Nie ma tam również możliwości parkowania samochodów.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze