kurlandzka-inflancka-zegrze fot. UMP

Poznań: Koniec remontu skrzyżowania Kurlandzka – Inflancka -Żegrze

Miały trwać do 6 września, ale udało się je zakończyć już teraz i przez skrzyżowanie ulic Kurlandzka – Inflancka -Żegrze można już przejeżdżać bez utrudnień.

Prace przy remoncie nawierzchni rozpoczęły się 31 lipca. Zniszczona nawierzchnia została sfrezowana i położona nowa. Wykonano również nowe oznakowanie poziome. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość przejazdów przez skrzyżowanie.

Remont na skrzyżowaniu Kurlandzka, Inflancka, Żegrze był skoordynowany z inwestycją na Górnym Tarasie Rataj, prowadzonym na odcinku od ronda Żegrze do os. Lecha przez Zarząd Transportu Miejskiego i Poznańskie Inwestycje Miejskie. Korzystając z tego, że pojazdy szynowe jeszcze nie kursują, można było przystąpić do wymiany nawierzchni jezdni. Jest to kolejny przykład koordynacji działań różnych jednostek miejskich, dzięki której utrudnienia związane z remontami w mieście trwają krócej.

ZDM, el

2
Dodaj komentarz

avatar
bombardier pyra
bombardier pyra

Bardzo mi miło i popieram.

Krisu
Krisu

Bardzo ładnie skoordynowano remont mostu Lecha z remontem ronda Śródka oraz remontem ul. Królowej Jadwigi, przy trwającym remoncie obwodnicy autostradowej. Wszyscy kierowcy przeprawiający się przez Wartę doceniają wysiłki koordynatora, aby zatrzymać ruch w mieście.