Poznań: Koniec kłopotów z parkowaniem na osiedlu Rusa?

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych poinformowała o budowie nowego parkingu na osiedlu Rusa. Będzie ogrodzony i strzeżony, ale płatny tylko dla osób spoza osiedla. Mieszkańcy nie będą musieli za niego płacić.

Problemy z parkowaniem dają się we znaki posiadaczom samochodów w całym mieście, jednak na osiedlu Rusa od kilku miesięcy są bardziej uciążliwe. W sierpniu tego roku właściciel terenu przy ulicach Wagi, Bliźniąt i Lwa na osiedlu Zodiak wprowadził tam płatne parkowanie. W efekcie tamtejsi mieszkańcy i ci, którzy zostawiali tam auta po przyjeździe do Poznania, żeby nie płacić za parking – zaczęli zostawiać samochody na osiedlu Rusa, gdzie za parkowanie nie trzeba było płacić.

Od sierpnia więc mieszkańcy osiedla Rusa, którzy i tak mieli kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego niedaleko domu – zaczęli mieć jeszcze więcej problemów z zaparkowaniem. W dodatku, ponieważ miejsc parkingowych brakowało, samochody stały na terenach zielonych, chodnikach, drogach wewnętrznych – dosłownie wszędzie. W przypadku konieczności dojazdu karetki pogotowia czy samochodu straży pożarnej – byłby duży problem.

Jak wynika z danych spółdzielni – największe problemy mieli mieszkańcy wieżowców numer 11,12 i 13. Tam więc przede wszystkim postanowiono uporządkować problem z parkowaniem.
„Po przeanalizowaniu rozwiązań prawnych oraz technicznych, Zarząd, Kierownictwo i Rada Osiedla Rusa podjęli decyzję, dzięki której w najbliższym czasie dojdzie do rozwiązania ww. problemu” – poinformowała spółdzielnia na swojej stronie. – „W związku z powyższym Kierownictwo Osiedla Rusa podjęło działania w celu zabezpieczenia dostępu do istniejących na terenie Spółdzielni miejsc parkingowych dla mieszkańców budynków o numerach 11, 12 i 13. Spółdzielnia przystąpiła do zorganizowania w rejonie wspomnianych budynków parkingu płatnego. Z obowiązku uiszczania opłat zwolnieni będą mieszkańcy ww. nieruchomości”.

Czy ten jeden parking wystarczy? Z pewnością nie, ale poprawi sytuację na terenie osiedla. Jeśli jeszcze spółdzielnia konsekwentnie będzie pilnować parkowania zgodnie z zasadami na swoich drogach osiedlowych i wzywać straż miejską do parkujących niezgodnie z przepisami na drogach publicznych – mieszkańców wkrótce powinni odczuć różnicę.

Źródło: Spółdzielnia „Osiedle Młodych”

Podziel się:

Ostatnio dodane: