Poznań Most Dworcowy #zostańwdomu fot. Sławek Wąchała
Impact to jedna z największych i najbardziej prestiżowych konferencji gospodarczych w Polsce. Dotąd odbywała się w Krakowie, a przez ostatnie dwa lata – hybrydowo – w Warszawie. Teraz, 27-28 października, odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Po wielomiesięcznych analizach potencjału polskich miast i regionów oraz dziesiątkach rozmów w całej Polsce jesteśmy przekonani, że strategiczna współpraca z Wielkopolską, Poznaniem i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi pozwoli w przeciągu kilku lat wykonać decydujący krok w stronę stworzenia konkurencyjnego międzynarodowo wydarzenia z globalnymi ambicjami – powiedziała prezes Fundacji Impact Urszula Hasiec.

Od początku swojego istnienia Impact jest ważnym wydarzeniem na polskim rynku konferencyjnym i ma niebagatelny wpływ na rozwój innowacyjności w regionach, w których organizuje swoje wydarzenia.

– Cieszę się, że organizatorzy konferencji o takiej renomie zdecydowali się przenieść ją do Poznania – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. – To kolejny dowód na to, że stolica Wielkopolski jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych na mapie Polski. Dzięki tego typu wydarzeniom możemy nie tylko doskonale zaprezentować potencjał gospodarczy Poznania i regionu, możliwości organizacyjne samych targów, ale również nawiązać konkretną współpracę z nowymi inwestorami.

W tym roku jesienne wydarzenie Impact to 2 dni konferencji na 4 scenach, na których wystąpi ponad 400 mówców w 16 ścieżkach tematycznych, co składa się na 55 godzin spotkań. Transmisje wszystkich wystąpień i paneli dyskusyjnych odbędą się na największych i najważniejszych serwisach gospodarczych w Polsce: WP.pl, money.pl, forsal.pl i 300Gospodarka.pl. Podczas jesiennej edycji tradycyjnie już zostanie przyznana Nagroda Gospodarcza Money.pl.

– Naszym celem nie jest jednostkowe zorganizowanie wydarzenia – powiedział wiceprezes Fundacji Impact Michał Kamiński. – chcielibyśmy, aby wymiana poglądów podczas konferencji Impact stała się iskrą, która rozpali długofalową współpracę na poziomie biznesowym, publiczno-prywatnym, czy naukowo-akademickim. Podniesienie prestiżu lokalizacyjnego to również szansa na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów, wpływowych naukowców, start-upów i inwestorów venture capital, ale także bezpośrednie inwestycje globalnych koncernów.

Tym, co wyróżnia konferencję Impact, jest udział wielu zagranicznych gości – strategiczni partnerzy korporacyjni to największe firmy o globalnym zasięgu, jak m.in. Mastercard, Google, Microsoft, IBM, Allegro, AstraZenca, Roche, Pfizer, Volkswagen, Deutsche Telcom, Uber, czy Orange. Impact odwiedzają menedżerowie ze szczebla globalnego – na scenie wydarzenia w maju tego roku gościła m.in. CEO YouTube Susan Wojcicki. Impact to doskonała okazja do zaprezentowania potencjału regionu międzynarodowym decydentom gospodarczym.

– Doświadczenia 5 lat i 14 wydarzeń utwierdziły nas w przekonaniu, że przy aktywnym wsparciu włodarzy miasta i regionu tych korzyści z naszego wydarzenia – zarówno dla jego gości, jak i gospodarzy organizacyjnych i regionalnych – może być znacznie więcej – uważa Urszula Hasiec. – Wierzymy, że wspólnie możemy stworzyć wyjątkowe wydarzenie, którego pokłosiem będzie produktywna współpraca podejmowana na wielu polach.

UMP