Poznań: Konfederacja zaprasza do klubu

Jakub Mierzejewski, Robert Mędlewski
Powstają w tych wszystkich miastach Polski, gdzie są zwolennicy Konfederacji, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą działać w partii. Teraz będą mogli ją wspierać działając w klubie.

Jakub Mierzejewski prezes okręgu Poznań partii KORWiN, wyjaśnił, czym jest sama idea takiego klubu.
– Kluby są dedykowane wszystkim sympatykom Konfederacji – mówił – konserwatystów, narodowców, tradycjonalistów jak i wolnościowców, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą dołączyć do partii tworzących Konfederację lub tych, którzy popierają ją w całości, bez podziału na konkretne nurty. I dla tych osób jest ta inicjatywa, by też mogły w jakiś sposób wesprzeć ugrupowanie, z którym sympatyzują.

Klub Konfederacji będzie mógł założyć każdy chętny, bez względu na to, czty taki klub już w Poznaniu działa czy nie. Warunkiem jest zebranie minimum 5 osób. Akcja odbywa się w całej Polsce.
– Dziś o 7 rano kluby ruszyły w całej Polsce, przed południem było ich już 67 – podkreślił Mierzejewski. – Zobaczymy jak to się będzie rozwijać. My apelujemy do wszystkich sympatyków różnych nurtów, by dołączyli do naszego klubu. Mam nadzieję, że klub poprzez aktywną działalność będzie przyciągał i osoby popierające Konfederację, i niezdecydowane.

Działalność klubów będzie się opierała na dwóch filarach. Na szczeblu krajowym będą to akcje ogólnopolskie, zlecane przez centralny zespół klubów Konfederacji i przez niego koordynowany. Natomiast poza akcjami ogólnopolskimi kluby będą same kształtować swoją działalność poprzez komentowane bieżących wydarzeń we własnych gminach, zbiórki charytatywne czy zbiórki podpisów w sprawach ważnych dla obywateli gminy.

Liderem klubów w Poznaniu będzie Robert Mędlewski, który pełni funkcję prezesa oddziału Poznań.
– Zapraszamy wszystkich – podkreślił Mędlewski. – Będziemy robić panele dyskusyjne, pikniki, różne spotkania. My jako Konfederacja jesteśmy partią obywatelską, czyli bardzo chcemy, żeby powstały oddolne inicjatywy i te kluby mają też temu służyć. Tak samo jak jesteśmy za silnym samorządem z decentralizacją władzy, tak te kluby mają być głównie projektami obywatelskimi.

Jak się zapisać? Szczegółowe informacje są na stronie Konfederacji w zakładce „kluby”, więcej informacji będzie też można znaleźć na regionalnym Facebooku partii.

el

Podziel się: