Poznań: Konfederacja będzie walczyć o wolność dla Polaków. Pod każdym względem

Wolność osobista i gospodarcza, znacznie niższe podatki, a składka zdrowotna dobrowolna i niekoniecznie w ZUS. To główne punkty programu wyborczego Konfederacji, które jej kandydaci na posłów przedstawili dziś poznaniakom.

Paweł Malicki, który startuje z miejsca 20, jest gorącym zwolennikiem wolności gospodarczej i wolności osobistej dla każdego Polaka.Dlatego uważa, że podatki powinny być znacznie niższe, a nie w wysokości 60 proc. naszych pensji, a składki zdrowotne – dobrowolne. I niekoniecznie w ZUS, którego monopol zdecydowanie trzeba przełamać, zdaniem Malickiego.

– Żebyśmy mogli robić to, co chcemy, a nie to, co nam państwo każe – wyjaśnia. – Państwo powinno decydować w kwestiach zasadniczych, takich jak obronność kraju, infrastruktura, czyli na przykład drogi, polityka zagraniczna, no i policja. Ale z całą resztą obywatele poradzą sobie znacznie lepiej…

Paweł Mączka, startujący z pozycji trzeciej, uważa, że należy zwrócić uwagę na przetrwanie polskiego narodu.
– Polska znajduje się w takim położeniu geograficznym, na przecięciu dróg, że musimy do tej kwestii przykładać szczególną wagę – tłumaczy. – Nie stać nas na niesprawne państwo, a my wiecznie jesteśmy niegotowi i mamy niesprawną administrację.

Zdaniem Pawła Mączki strategie, by osiągnąć cel, są trzy: zbudować sprawne państwo, zachować monopol państwa nad bogactwami naturalnymi i zapewnić wolność gospodarczą przedsiębiorcom, przede wszystkim przez obniżenie podatków. Żeby młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na rynek, byli w stanie sobie na nim poradzić, chcieli w Polsce zostać, pracować i zakładać rodziny.

Grzegorz Sakowicz, startujący z pozycji piątej, także chciałby ułatwień dla przedsiębiorców. Ale nie tylko w niższych podatkach – także tych organizacyjnych.
– Jest za duża biurokracja i przedsiębiorca nie zawsze umie się odnaleźć w tym wszystkim – mówi kandydat. – Gdy się zakłada firmę, wszystko można załatwić w jednym okienku, ale tak powinno być też, jeśli chodzi o informacje bieżące. To wszystko powinni być w jednym miejscu.

Problemem na skalę może lokalną, ale za to w całym kraju, są korki. Tym też chciałby się zająć jako poseł, zwłaszcza że do wyborów z Konfederacją idzie też Partia Kierowców, która proponuje wiele ciekawych rozwiązań.
– Ale najważniejsze jest świadome korzystanie z dróg, czy się jest kierowcą czy rowerzystą – mówi kandydat. – Świadomość tego, że nie jesteśmy sami i że inni też mają prawa na drodze, jest najważniejsza.

Ważną kwestią dla Sakowicza jest rozwiązanie problemu smogu. Tu istotna jest jego zdaniem edukacja, ponieważ ludzie niewiele wiedzą o procesie spalania i nie mają pojęcia, że spalanie od góry jest korzystniejsze dla środowiska.

Konfederacja ma nadzieję, że poznaniacy docenią ich program i liczą na trzy mandaty.

el

6
Dodaj komentarz

avatar
Katarzyna Urbańska
Katarzyna Urbańska

Nigdy nie uwierzę w deklarację, za ich plecami ruski oddech!!!

Grzegorz Borys
Grzegorz Borys

Niech wybiorą wolność dla Polaków i wrócą do Rosji! #schizofaszyści

Marek
Marek

Śmieszni jesteście mówicie o ruskich agentach mimo że nikomu nie postawiono zarzutów i mogą startować w wyborach. A to wasz PiS sprowadza 70% węgla z Rosji. Tak to wygląda w praktyce niechęć PiSu do Rosji. Jedyna partia która postuluje obniżenie podatków, mają mój głos.

genio
genio

Komentarze to potwierdzenie tego że telewizja rządowa jest tylko dla ogłupiania wyborców. I niestety dla większości telewizja zastąpiła mózg. Nazywanie ruskimi agentami jest typowe dla strategii Unii. Wszystkie siły wolnościowe/antysocjalistyczne, antyunijne albo patriotyczne albo przeciwnicy gender sa “ruskimi agentami”. W Estonii nawet partia nacjonalistyczna stała “ruską agenturą”. Grzegorz Braun zgłosił siebie fo prokuratury – ruskiej agenturalności nie wyjawiono. Ktoś ma interes w tym żeby Polska nie rozwijała i nie bogaciła tak jak HongKong, USA 150 lat temu albo Chile za Pinocheta.