Poznań: Kończą się prace przy wprowadzaniu SPP na Wildzie i Łazarzu

SPP Wilda fot. ZDM
Spychalskiego, Różana, Spadzista, Niedziałkowskiego i Przemysłowa – to ostatnie ulice Wildy, na których jest wprowadzana Strefa Płatnego Parkowania. W sierpniu strefa zacznie działać.

Do końca lipca planowane jest zakończenie kluczowych prac związanych z wprowadzenie płatnego parkowania na wildeckich i łazarskich ulicach. Nowa organizacja ruchu musi zostać wprowadzona jeszcze na kilkunastu ulicach, ale większość prac zostanie przeprowadzonych w tym tygodniu. Mowa tu o ulicach w północnej części Wildy pomiędzy ul. Przemysłową, a Górną Wildą.

W tym tygodniu prace będą prowadzone 26 lipca na ul. Spychalskiego (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice), ul. św. Czesława (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice), 27 lipca na ul. Różanej i ul. Spadzistej, 28 lipca na ul. Niedziałkowskiego, a 29 lipca – na ul. Przemysłowej.

Kierowcy tradycyjnie proszeni są o przeparkowanie samochodów – podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli, jak o tym informują znaki drogowe. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Natomiast odpłatność za parkowanie zostanie uruchomiona od 2 sierpnia.

ZDM

Podziel się: