SPP Łazarz fot. ZDM

Poznań: SPP na Wildzie i Łazarzu już prawie gotowa!

Do końca lipca jeszcze potrwają prace związane z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu – a od 2 sierpnia postój będzie płatny na całym obszarze obu osiedli.

Dzięki SPP w obu dzielnicach zostanie uporządkowane parkowanie, zwiększy się dostępność miejsc parkingowych, co ma ogromne znaczenie dla mieszkańców, zmniejszy się także natężenie ruchu. Zmiany kierunków ulic oraz ograniczenia w parkowaniu mają zmniejszyć liczbę samochodów, których kierowcy skracają sobie drogę przez osiedlowe ulice lub traktują je jak darmowy parking.

“Prace związane z wdrażaniem organizacji ruchu i montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzone były etapami od października ubiegłego roku” – przypomina ZDM. – “Kluczowe działania związane z oznakowaniem poziomym na docelowym obszarze zakończą się do 31 lipca br. Tym samym sierpień będzie pierwszym miesiącem funkcjonowania wildeckiej i łazarskiej SPP w pełnym zakresie, z pełną odpłatnością (z wyjątkami wynikającym z toczących się miejskich inwestycji). W sierpniu i wrześniu będą prowadzone prace uzupełniające i poprawkowe tam, gdzie oznakowanie wykonane zostało w zastępczej, tymczasowej technologii ze względu na warunki zimowe (m.in. na ulicach Spychalskiego i Potworowskiego)”.

Natomiast wokół dużych miejskich inwestycji na terenie Łazarza i Wildy, czyli przebudowy rynku Łazarskiego i ulicy Wierzbięcice, oznakowanie zgodne z projektem SPP pojawi się po zakończeniu robót budowlanych. Chodzi tu mnie tylko o same miejsca inwestycji, ale też przyległe ulice: fragment Lodowej od rynku Łazarskiego do ul. Stablewskiego, Dmowskiego, a także fragmenty Niegolewskich i Małeckiego. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu i odpłatności na tych ulicach nastąpi najprawdopodobniej do końca września.

W przypadku ulicy Przemysłowej stanowiącej objazd ulicy Wierzbięcice wprowadzony zostanie przejściowy projekt organizacji ruchu, który pozwoli na pobieranie opłat za parkowanie w stanie istniejącym. Nastąpi to jeszcze w sierpniu. Wdrożenie docelowej organizacji ruchu na tej ulicy (ruch jednokierunkowy od ulicy Roboczej w stronę rynku Wildeckiego, parkowanie na jezdni, skrzyżowania równorzędne) nastąpi wraz z ukończeniem przebudowy Wierzbięcic i części ul. 28 Czerwca 1956 r.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze