Poznań: Koncerty, teatr, spacery z przewodnikiem i Dni Pary

Dni Pary Maltanka Borsig Bn2t fot. Sławek Wąchała
Czwarty Festiwal na Wolnym Powietrzu, LemON i Kuba Badach w parku Starego Browaru, Majtki Bosmana nad Rusałką, no i Dni Pary nad Maltą. Tradycyjnie podczas tego weekendu nie zabraknie atrakcji dla poznaniaków.

Ponieważ 8 sierpnia obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół, już 6 sierpnia w poznaniu zacznie się świętowanie: na wybranych przystankach tramwajowych staną doniczki z kwiatami miododajnymi, które będzie można zabrać do domu, a w Palmiarni Poznańskiej oraz Ogrodzie Botanicznym prezentowane będą wystawy poświęcone owadom zapylającym. Najmłodsi poznaniacy wspólnie z rodzicami będą mogli wziąć udział w grze terenowej „Z kwiatka na kwiatek”.

6 sierpnia o godzinie 20.00 w ramach cyklu koncertów Letnie Brzmienia w Parku Starego Browaru będzie można usłyszeć grupę LemON. To zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz” czy „Jutro”. Bilety: 79 zł.

Również 6 sierpnia o 19.00 Centrum Kultury Zamek zaprasza do Kina Pałacowego na przedsmak festiwalu Nowe Horyzonty – można będzie zobaczyć „Noc Królów” w reż. Philippe’a Lacôte’a. To film-rytuał zapraszający do udziału w ceremonii, w której dramatyczną walkę o władzę wygrywa… poezja. Bilety: 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy).

Tego samego dnia o godzinie 20.00 rozpocznie się Solo na Szelągu – tym razem wystąpi Panilas. To solowy projekt Magdaleny Sowul (z grupy Ugla), zdobywczyni Nagrody Tryton dla Największej Osobowości Artystycznej 49. Festiwalu Fama 2019 w Świnoujściu. Wstęp wolny.

Natomiast o godzinie 21.00 w Koziegłowach, na boisku Szkoły Podstawowej, ul. Poznańska 17 zobaczymy spektakl “Kaspar” – (Włochy – Teatro Dei Venti, Grecja – Teatr Labillusions, Rumunia – Fusion of Arts, Polska – Teatr Biuro Podróży) w ramach 4. Festiwalu na Wolnym Powietrzu. Wstęp wolny.

W sobotę 7 sierpnia od godziny 10.00 Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza na Dni Pary – na szlak wyjedzie najstarszy sprawny parowóz w Polsce – Borsig Bn2t. Będzie startował o pełnych godzinach ze stacji początkowej „Maltanka”, a 30 minut później ze stacji „Zwierzyniec”.

O godzinie 11.00 Teatr Animacji tradycyjnie zaprasza nad Rusałkę na „Baśń o rycerzu bez konia”. To historia pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Wstęp wolny. Natomiast o 12.00 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na kolejną odsłonę cyklu spotkań dla dzieci i dorosłych „Czytaty”. Tym razem przeniesiemy się w czasy baroku. Skąd wiemy, jak brzmiały instrumenty sprzed 400 lat? Czym jest fidel, a czym viola da gamba? Podczas koncertu edukacyjnego artystki z zespołu Tres Anime opowiedzą też o tym, jak muzycy przeczesują archiwa i biblioteki w poszukiwaniu zapomnianych utworów. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: [email protected]

Także o 12.00 przy Starej Papierni (Szyperska 8) wystartuje akcja Zabytek Otwarty, a przy Manufakturze Obrazów/Galerii w Bramie, ul. Garbary 47 rozpocznie się „Przechadzka po Garbarach i pl. Bernardyńskim”. Od 12.00 zaprasza też Lato na Madalinie do dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego.

Lato na Trakcie o 17.00 proponuje bezpłatne spacery po Trakcie Królewsko-Cesarskim w każdą sobotę wakacji. Chętni będą mogli zwiedzić najbardziej znane, ale także mniej oczywiste miejsca na mapie Poznania. Tym razem przechadzka odbędzie się po Ostrowie Tumskim. To najstarsza część miasta. Z tym miejscem wiąże się także legenda o założeniu grodu nad Wartą. Start: Śluza Katedralna (ul. Dziekańska).

Również 7 sierpnia o 20.00 rozpocznie się koncert Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” w malowniczej scenerii parku przy Starym Browarze. Bilety: 89 zł. A o godzinie 21.00 w Starej Rzeźni, ul. Garbary 101 będzie można zobaczyć spektakl „Zapach czasu” Teatru KTO (Kraków), również w ramach 4. Festiwalu na Wolnym Powietrzu. Wstęp wolny.

W niedzielę 8 sierpnia warto zajrzeć na wystawę do Muzeum Narodowego: „Magdalena Abakanowicz. Jesteśmy strukturami włóknistymi”. Wystawę patronki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i autorki Nierozpoznanych na Cytadeli będzie można oglądać do 24 października. Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

O godzinie 13.00 rozpocznie się spacer „Odkryj tajemnice ulicy Św. Marcin”. Na chętnych czeka oprowadzanie z przewodnikiem i dodatkowe atrakcje takie jak: projekcja filmowa czy poczęstunek przygotowany przez lokalne kawiarnie. Zbiórka: plac Mickiewicza, godz. 13:00, wstęp wolny.

O godzinie 20.00 w Tamie ul. Niezłomnych 2 wystąpi donGuralesko, jeden z najbarwniejszych reprezentantów polskiego hip-hopu. Bilety: 55-60 zł.

O godzinie 19.00 natomiast zapraszają Koncerty Sołackie nad Rusałkę – wystąpi zespół Majtki Bosmana i będą te pełnoktwiste szanty. Wstęp wolny. A 4. Festiwal na Wolnym Powietrzu zaprasza o godzinie 21.00 do Starej Rzeźni, ul. Garbary 101, na “Eurydykę” – Teatru Biuro Podróży. Wstęp wolny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: