Poznań: Koncert #Na Falach dedykowany osobom zaszczepionym

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu #Na Falach dedykowanym osobom zaszczepionym. To forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę podczas pandemii covid-19.

Poznań obecnie mieści się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych – to 63 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców.
– Koncert to ukłon miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję.

Koncert zaplanowano na 4 września i składać się będzie z dwóch części. W pierwszej z nich na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. Artystka, która wraz z siostrą Natalią zaczynała karierę jako zespół Sistars, od lat kontynuuje ją solowo – najpierw jako Pinnawela, następnie pod własnym nazwiskiem. W 2018 roku odebrała Fryderyka za album „Chodź tu”, a w 2020 roku ukazał się jej ostatni album zatytułowany „Odwilż”.

Paulina Przybysz po swoim koncercie pojawi się w projekcie „Albo Inaczej”, w którym bierze udział wielu artystów i artystek wykonujących najbardziej popularne utwory hip-hopowe w przygotowanych specjalnie dla nich aranżacjach. Do najpopularniejszych utworów należą między innymi „Jest Jedna Rzecz” Pei w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, „Bez ciśnień” Zipery w wersji Beaty Kozidrak czy „Czerwona Sukienka” Fisza zaśpiewana przez Justynę Święs.

– Projekt „Albo Inaczej” powstał po to, aby zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie: że polscy raperzy potrafią pisać genialne teksty oraz że muzyka potrafi łączyć artystów z kompletnie różnych światów – mówi Witold Michalak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. – W Poznaniu wystąpimy w składzie: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła.

Organizacja koncertu to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i jego Młodzieżowej Rady.
– Umówiliśmy się wspólnie, że wydarzenie będzie okazją do promocji szczepień wśród młodzieży – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. – Wszyscy chcemy, by zniesiono ograniczenia, które wynikają z ryzyka zachorowania na covid-19, chcemy też wrócić do normalnego rytmu pracy i nauki. Tryb działania szkół jest niestety nadal uzależniony od liczby zaszczepionych. Mówiąc młodzieży: „zaszczep się i bądź bliżej muzyki”, zachęcamy do podjęcia odpowiedzialnej i ważnej decyzji.

Na wydarzenie należy zabrać certyfikat szczepienia: tylko on będzie uprawniał do wejścia w strefę koncertową. Osoby, które mają medyczne przeciwwskazania do szczepień, będą mogły posłuchać koncertu w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni – wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: