Tramwaj fot. ZTM UMP

Poznań: Komunikacja miejska będzie za darmo? Jest decyzja radnych

Darmowa komunikacja miejska ze względu na zły stan powietrza w Poznaniu. Rozwiązanie, które dotychczas istniało tylko teoretycznie ma w końcu zacząć faktycznie działać.

To od początku – w Poznaniu zgodnie z decyzją Rady Miasta, można jeździć komunikacją miejską, jeżeli dzień wcześniej powietrze w mieście było złej jakości. Rozwiązanie miało pomóc w walce ze smogiem. Dobry pomysł z czasem okazał się być całkowicie nieskuteczny.

Wszystko rozbija się ilość pyłów PM10, która uprawniała do skorzystania za darmo z komunikacji. Dotychczas było to 200 mikrogramów na metr sześciennych. Upraszając – limit był ustawiony bardzo wysoko, co powodowała, że nawet jeżeli powietrze było bardzo złej jakości to i tak za komunikację miejską trzeba było zapłacić.

Na problem wskazywali jakiś czas temu radni Prawa i Sprawiedliwości. – Chcemy obniżyć próg, żeby ta uchwała stała się realna – tłumaczyła nam Klaudia Strzelecka, radna PiS-u. Jej ugrupowanie chciało obniżenia progu pyłów do 80 mikrogramów na metr sześcienny.

Radni zdecydowali się na zmniejszenie limitów. Komunikacja miejska w końcu będzie darmowa?

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, limity zostały zmienione. Obecny limit to 100 mikrogramów na metr sześcienny. Oznacza to, że jeżeli dzień wcześniej wartość szkodliwych pyłów będzie wyższa, to od godz. 3 do 24 będzie można podróżować komunikacją miejską za darmo.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze