wieża Czerwonak fot. Joanna Urbaniak

Poznań: Kolorowa wieża na Dziewiczej Górze. W podzięce służbom medycznym

Czerwona, zielona, niebieska – wieża widokowa na dziewiczej górze rozbłysła wczoraj wszystkimi kolorami tęczy. Pokaz światła był dedykowany służbom medycznym z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Kto wczoraj wieczorem bacznie obserwował niebo w północnej części Poznania, mógł mieć wrażenie, że spadł meteoryt – albo że przyleciało UFO i zaparkowało na miejscu wieży widokowej na Dziewiczej Górze.

Tymczasem to było widowisko LightTheSky, dzięki któremu wieża na Dziewiczej Górze została bajkowo oświetlona. zostanie oświetlona!

“Wydarzenie jest wyrazem solidarności i podziękowaniem służbom medycznym, które szczególnie ciężko pracują na “pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Pokaz jest również dedykowany osobom dotkniętym chorobą i rodzinom zmarłych” – wyjaśnili organizatorzy akcji, którzy przy okazji podziękowali za współpracę Nadleśnictwu Łopuchówko, OEL”Łysy Młyn” w Biedrusku, Ośrodkowi Dziewicza Góra oraz RDLP w Poznaniu.

Akcja była też przypomnieniem, że wszyscy możemy wspomóc szpitale, w których trwa walka z koronawirusem. Zbiórki trwają na siepomaga.pl oraz na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

el fot. Joanna Urbaniak, Jan Starczewski

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze