Poznań: Kolejny znany lokal rozważa wyprowadzkę z centrum

Aleje Marcinkowskiego remont Poznań fot. Sławek Wąchała

Popularny Bar Caritas „U Krystyna”, który mieści się przy placu Wolności, rozważa wyprowadzkę z tego miejsca. Bo z powodu remontów trwających w centrum Poznania klienci nie są w stanie dotrzeć do lokalu.

Bar „U Krystyna” oferuje niedrogie, domowe posiłki, a ze względu na lokalizację w centrum miasta zawsze cieszył się ogromnym powodzeniem. Szczególnie chętnie korzystały z tych posiłków osoby niezamożne i niepełnosprawne, wielu jest też seniorów. Ale teraz, ze względu na remonty, osoby mniej sprawne mają problem, żeby dotrzeć do lokalu. Dlatego Caritas, jak poinformował Głos Wielkopolski, rozważa zmianę lokalizacji placówki. Ponieważ ich klienci nie mogą tu dotrzeć.

Ksiądz Marcin Janecki, dyrektor poznańskiej Caritas, powiedział gazecie, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona i żadna decyzja nie zapadła. Ale są prowadzone rozmowy z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych o nowej lokalizacji, ponieważ obecna lokalizacja nie jest dobra dla klientów baru i wszystko wskazuje na to, że długo nie będzie. Decyzja na temat ewentualnych przenosin ma zapaść jeszcze w tym roku.

Podziel się: