Poznań: Kolejny remont w mieście. Autobusy zmienią trasy

ulica Murawa fot. ZDM

3 października rozpocznie się remont nawierzchni ul. Murawa na odcinku od ul. Lechickiej do ronda Solidarności. Z tego powodu zmieni się tam organizacja ruchu oraz trasy autobusów do zakończenia prac, czyli do 15 listopada.

Prace na Murawie będą polegać na sfrezowaniu zniszczonej warstwy jezdni, ułożeniu nowej oraz regulacji wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. W związku z remontem wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedli Kosmonautów i Wichrowe Wzgórze na ulicę Murawa będą mogli albo jechać w stronę ronda Solidarności – albo poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedla.

Prace zostały podzielone na osiem etapów.
„W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda)” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy. W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200-metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowcy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności. Objazdy zostały wytyczone ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką”.

W związku z remontem od 3 października zmienionymi trasami będą kursowały autobusy linii nr 169, 171, 178, 182, 185 oraz 218:

Linia nr 169 OS. KOPERNIKA -… – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet – Łużycka -… – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 171 OS. DĘBINA -… – Aleje Solidarności – Połabska – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 178 SZARYCH SZEREGÓW -… – Aleje Solidarności – Serbska – Naramowicka – Lechicka -… – RONDO ŚRÓDKA

Linia nr 182 GÓRCZYN PKM -… – Murawa – Serbska – Naramowicka – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 185 RONDO ŚRÓDKA -… – Serbska – Naramowicka – Lechicka -… – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 218 FRANOWO -… – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet -… – OS. SOBIESKIEGO

Na wszystkich powyższych liniach autobusy w kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian, stałymi trasami, aż do zakończenia prac, czyli do 15 listopada.

Podziel się: