Poznań: Kolejne zmiany na Żeromskiego i Niestachowskiej

Niestachowska fot. K. Adamska
W niedzielę przerwa w ruchu, a w nocy z poniedziałku na wtorek zmiana w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej. Budowa ulicy św. Wawrzyńca wkracza w kolejną fazę.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, od nocy z 12 na 13 kwietnia kierowcy jadący ul. Żeromskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do wiaduktu kolejowego będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej. Nie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca – pas służący dotąd do skrętu w lewo, będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Zmiany zajdą także na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego. Kierowcy będa tam mieli do dyspozycji trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu – skrajny prawy do skrętu w kierunku ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe, do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania – do 30 km/h.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: