Coraz więcej dzików pojawia się na terenie Poznania. Zwierzęta były widziane w okolicach Cybiny, na ulicy Świętego Michała oraz na Warszawskiej.
Kuriozalna była zwłaszcza ta ostatnia „wycieczka” zwierząt. Dziki biegły wzdłuż dość ruchliwej trasy, częściowo po torach tramwajowych. Watahę zwierząt nagrał jeden z kierowców.