ul. I. Kaczmarka fot. PIM

Poznań: Kolejna ulica na Podolanach zyska nową nawierzchnię

Kostka brukowa, progi zwalniające i oświetlenie drogowe – spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont gruntowej ulicy Ignacego Kaczmarka na Podolanach.

Ulica nie tylko zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego i kanał technologiczny. Stanie się też bezpieczniejsza.

– Zmieni się nie tylko nawierzchnia – podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – By zapewnić lepszą widoczność, zaplanowano budowę oświetlenia drogowego. Na jezdni powstaną progi zwalniające, zagospodarowane zostanie też pobocze, co przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ulicy.

– Na liczącym około 200 metrów odcinku ulicy, po którym szczególnie trudno było się poruszać w czasie opadów i roztopów, nawierzchnia z kostki brukowej pojawi się nie tylko na jezdni, lecz również na chodnikach i zjazdach do posesji – dodaje Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzanie wszystkich robót budowlanych i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu będzie miał maksymalnie do 100 dni od zawarcia umowy.

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym mogą składać oferty do 20 kwietnia.

PIM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze