Poznań: Kolejka Maltanka kursuje codziennie do końca wakacji!

50 lat kolejki parkowej Maltanka fot. Sławek Wąchała

Zaczęły się wakacje i z tego powodu Kolejka Parkowa Maltanka zwiększyła częstotliwość kursów. Do końca sierpnia będzie kursować codziennie: w dni robocze co godzinę, a w weekendy i święta co pół godziny.

Poza sezonem letnim Maltanka nie kursowała w poniedziałki i wtorki, więc ci, którzy w te dni wybrali się nad jezioro, nie mieli szansy na to, by przejechać się kolejką. Z rozpoczęciem lata jednak kolejka zwiększyła częstotliwość kursów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, więc teraz można nią podróżować codziennie.

Przypomnijmy, że Maltanka to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Wyprawa nią pozwala dojechać do Nowego Zoo, podziwiając po drodze malownicze okolice jeziora Malta.

W wybrane weekendy na Maltance odbywać się będą Dni Pary – wówczas na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t (na przejazdy obowiązuje bilet z dopłatą historyczną). Dni Pary odbędą się 30 i 31 lipca, 13, 14 i 15 sierpnia, 27 i 28 sierpnia, a także 10 i 11 września oraz 24 i 25 września.

Podziel się: