Poznań: Koleją metropolitalną pojedziemy aż do Kościana

Poznańska Kolej Metropolitalna fot. UMP
Wicemarszałek Wojciech Jankowiak podpisał dziś porozumienie z przedstawicielami samorządów leżących wzdłuż linii 271, z Poznania do Wrocławia. Dzięki niemu od 1 stycznia 2021 kolej metropolitalna będzie kursowała do Kościana.

Porozumienie o uruchomieniu połączeń PKM w relacji do Kościana oprócz marszałka podpisali prezydent Poznania, starosta powiatu kościańskiego, a także burmistrzowie i wójtowie gmin: Kościan, Czempiń, Luboń, Mosina oraz Puszczykowo. Ze względu na pandemię dokument podpisano online.

Zgodnie z ideą PKM podpisane dokumenty zawierają deklarację współfinansowania połączeń uruchamianych na linii 271 na najbliższe 3 lata tj. do 31 grudnia 2023 roku z możliwością kontynuacji projektu.

Wicemarszałek podkreślił, że choć pandemia sprawia przewozom kolejowym wiele kłopotów, choćby z ograniczeniem zajmowanych miejsc, co sprawia, że potrzebny jet znacznie większy tabor niż normalnie. Jednak PKM monitoruje sytuację na bieżąco i realizacja połączeń będzie się odbywała zgodnie z planem.

Także dzisiaj zostały podpisane porozumienia przedłużające o kolejne trzy lata, do 31 grudnia 2023 r., funkcjonowanie PKM na liniach do Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Wągrowca, na których przewozy zostały uruchomione w czerwcu 2018 r.

UMWW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: