Waldemar Witkowski

Poznań: Kogo poprze Waldemar Witkowski w II turze wyborów?

Jeśli wierzyć sondażom, o zwycięstwie w drugiej turze będą decydować dosłownie pojedyncze głosy. A skoro tak, to poparcie kilkuset tysięcy osób, które głosowały na Waldemara Witkowskiego, może mieć decydujące znaczenie.

Kogo poprze ten kandydat i jego wyborcy? Waldemar Witkowski zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, by poinformować ich, że bardzo uważnie przyglądał się programom obu kandydatów: Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

– Rząd PiS dały wyrównanie szans, zwiększenie płacy minimalnej, transfery na rzecz dzieci, co popieramy jako Lewica – wyliczał. – Natomiast z drugiej strony są takie wartości jak Konstytucja, którą Unia Pracy uchwalała, czy UE, za którą orędowałem i za którą zawsze byliśmy. Nie ma wyraźnej przewagi żadnego z kandydatów, wiec pozostawiam swobodny wybór tym, którzy na mniej głosowali i którzy ze mną sympatyzują i tych, którzy w przyszłości zechcą zbudować polską, pracowniczą lewicę. Daję szansę swoim wyborcom decydowania samodzielnie o przyszłości prezydentury w Polsce.

Waldemar Witkowski zwrócił też uwagę, że jest kilka istotnych kwestii, które kandydaci powinni poruszyć w czasie swojej kampanii, ale tego nie zrobili.

– Żaden nie chciał się jednoznacznie odnieść siedmiogodzinnego dnia pracy, a w większości państw europejskich taki czas pracy jest – mówi Witkowski. – Żaden nie odniósł się do zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy zł, czyli tyle, ile mają radni, posłowie i senatorowie, co jest niesprawiedliwe. No i wreszcie żaden nie chciał nic powiedzieć o lekach za złotówkę – a mówimy o lekach służących ratowaniu życia lub zdrowia. One są refundowane, ale ta lista jest bardzo, bardzo niepełna i wiele osób odchodzi nie wykupując wszystkich potrzebnych leków, bo ich nie stać.

Te wszystkie kwestia każdy wyborca powinien mieć na uwadze idąc do urny. Jak natomiast zagłosuje on sam – nie chciał powiedzieć. Zdradził jedynie, że pójdzie na wybory wraz z żoną i to ona ma bardziej sprecyzowane poglądy, na kogo zagłosować.

Lilia Łada

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze