Poznań: Kobieta z dwójką dzieci potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala

Opolska fot. L. Łada

Około godziny 11.00 na ulicy Opolskiej, przy wylocie Akacjowej, doszło do potrącenia kobiety z dwójką dzieci, która przechodziła przez ulicę. Kobieta trafiła do szpitala, dzieci w wieku od dwóch do trzech lat są tylko potłuczone.

Jak informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych z wózkiem i dwójką dzieci w wieku 2 i 3 lat. Jadący z jednej strony kierowca prowadzący samochód transportu medycznego, zatrzymał się, ale kierowca jadący z przeciwka, kierujący toyotą, nie zatrzymał się, mimo że kobieta była już na pasach, i potrącił ją.

Kobieta została przewieziona do szpitala na badania, dzieci odniosły tylko powierzchowne obrażenia i są pod opieką ojca. Wiadomo, że kierowca toyoty był trzeźwy. Ustalanie szczegółów wypadku trwa.

Opolska jest jedna z bardziej niebezpiecznych ulic w mieście, na której często dochodzi do wypadków, głównie z powodu nieostrożności kierowców i przekraczania dozwolonej prędkości. To tu w 2020 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła ośmioletnia dziewczynka, także potrącona na przejściu dla pieszych.

Podziel się: