kolejka po identyfikatory SPP fot. Kaja

Poznań: Kłopoty z identyfikatorami SPP. Czy będzie rekompensata?

Niektórzy mieszkańcy Łazarza i Wildy kupili identyfikatory parkingowe na początku roku – jednak na ich ulicach, z powodu opóźnień prac, SPP nie została jeszcze wprowadzona. ZDM przygotowuje rekompensaty dla tych osób.

Rekompensata miałaby ona polegać na wydaniu identyfikatora na kolejny okres po zerowej stawce na tyle miesięcy, ile strefa nie działała w pełni – lecz nie dłużej niż za okres, na jaki mieszkaniec wykupił identyfikator.

Co to oznacza w praktyce?
Jeśli mieszkaniec kupił identyfikator parkingowy na rok od 1 lutego 2021 roku i na początku przyszłego roku zamierza kupić kolejny, to za 6 miesięcy nie będzie musiał zapłacić. Dlaczego za 6 miesięcy?
“Bo strefa nie działa w pełni od 1 lutego, a planujemy uruchomić odpłatność na całym obszarze Wildy i Łazarza do końca lipca” – wyjaśnia ZDM. – “Daje to łącznie 6 miesięcy, gdy SPP nie działała w pełnym zakresie. Jeśli mieszkaniec zakupił identyfikator od marca 2021, to jego rekompensata obejmie 5 miesięcy. Przy obliczaniu rekompensaty liczyłyby się pełne miesiące. Rekompensata dotyczyłaby także identyfikatorów zakupionych na okres krótszy, np. na trzy miesiące”.

To na razie jednak tylko propozycja ZDM – by właściciele identyfikatorów rzeczywiście dostali taką rekompensatę, decyzję muszą zaakceptować poznańscy radni, bo to oni uchwalają regulamin SPP, w tym stawki za parkowanie i warunki płatności.

Projekt odpowiedniej uchwały zostanie przygotowany przez ZDM i skierowany na lipcową sesję rady. Taki termin umożliwi wskazanie konkretnego okresu podlegającego rekompensacie. Jej naliczanie będzie możliwe po podjęciu stosownej uchwały przez Radę Miasta i jej ogłoszeniu w dzienniku urzędowym.

ZDM przypomina przy okazji, że jeszcze do końca sierpnia tego roku można skorzystać z jednorazowej promocji na zakup identyfikatora parkingowego dla mieszkańców Wildy i Łazarza. Przy jego zakupie na okres 12 miesięcy, cena wynosi 120 zł (a więc 10 zł miesięcznie, zamiast standardowych 30 zł).

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze