Poznań: Klaudia Jachira w Poznaniu odwiedziła zoo

Parlamentarny Klub Przyjaciół Zwierząt fot. FB
Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest członkinią Klubu Parlamentarnego Przyjaciół Zwierząt i to właśnie z tego powodu wybrała się do poznańskiego zoo.

Pisaliśmy o tym, że Ewa Zgrabczyńska, dyrektorka poznańskiego zoo, nie zamierza spocząć na laurach po uratowaniu tygrysów i walczy o zmianę prawa, by już żadne inne zwierzę nie musiało przeżywać czegoś takiego na polskiej granicy. I to właśnie dlatego zaprosiła posłów z Klubu Przyjaciół Zwierząt, by prosić ich o wsparcie walki.

Posłowie obiecali pomoc i w zmianach w prawie, i w budowie azylu, w dodatku do prac chcą przystąpić jak najszybciej. Ponieważ projekt ustawy ustawy zakazującej występowania cyrków ze zwierzętami, jest już gotowy, tak samo jak ustawy zakazu hodowli na futra, proces legislacyjny powinien pójść szybko i ustawy mogą wejść w życie w przyszłym roku.

Ciekawostką jest fakt, że posłanka Jachira wybrała się do zoo po raz pierwszy po… 20 latach przerwy. Nie znosi odwiedzać takich miejsc, bo widok zwierząt w niewoli jest dla niej niezwykle smutny, ale do tej wizyty przekonały ją właśnie dokonania dyrektor Zgrabczyńskiej i jej podejście do zwierząt. Jak przyznała, wizyta jej nie rozczarowała, bo i zwierzęta mają tak dobre warunki jak to możliwe w niewoli, a dyrektor Zgrabczyńska to osoba, dla której dobrostan zwierząt nie jest tylko sloganem.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: