Poznań: Klasztor Dominikanów zaprasza na szczepienia przeciwko koronawirusowi

Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Od godziny 12.00 można przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson dziś na terenie klasztoru Dominikanów. Przyjść może każdy. Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

– Szczepienia to ciągle nasza najlepsza broń przeciw koronawirusowi – podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Im więcej mieszkanek i mieszkańców miasta się zaszczepi, tym wszyscy będziemy bezpieczniejsi podczas przewidywanej kolejnej fali pandemii. Dlatego pomoc i otwartość na szczepienia ojców dominikanów jest dla nas bardzo cenna.

Mobilny punkt szczepień stanie na terenie klasztoru od strony ul. Kościuszki 99, w sali im. ojca Honoriusza Kowalczyka. Będzie czynny od godziny 12.00 do 21.00.
– Od początku pandemii staramy się wraz z braćmi bardzo odpowiedzialnie realizować wytyczne służb medycznych i sanitarnych w zakresie przeciwdziałania rozwojowi covid-19, bo sami przeżyliśmy covid-19 w klasztorze – mówi o. Michał Śliż, OP. – Szczepienia to obecnie jedyny sposób na ochronę zdrowia, życia i powrót do normalności, dlatego włączamy się do akcji, jak tylko możemy – poprzez wolontariat, ale również współorganizując mobilny punkt szczepień na terenie naszego klasztoru. Zapraszamy wszystkich jeszcze niezaszczepionych do skorzystania z tej możliwości.

Przypomnijmy, że 15 sierpnia można się także zaszczepić na Golęcinie, przy stadionie żużlowym, w godzinach od 11.00 do 14.00. Ten punkt prowadzi miasto i Poznańskie Centrum Świadczeń wspólnie ze Szpitalem Miejskim im. Franciszka Raszei. Nadal można się też szczepić w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych, działającym na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej 17 oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych przy ul. Aleje Solidarności 36.

Zarejestrować się można:

pod numerem telefonu 61 647 77 20, 690 356 436 (POSUM) lub 61 646 33 44 (stadion) – dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – nr 989, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333, o treści: SzczepimySie, poprzez e-rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl.

UMP