Poznań: Kino, kawiarnia i spacer. Z przewodnikiem

Spacery z licencjonowanym przewodnikiem, projekcje filmowe lub fotograficzne związane z Poznaniem oraz poczęstunek dla uczestników przygotowany przez lokalne kawiarnie lub instytucje. Trwa dwunasta edycja przechadzek pod hasłem „Kino, kawiarnia i spacer…”.

Przechadzki do końca września odbywać się będą po miejscach w znaczący sposób związanych z historią Poznania. Ideą przewodnią przechadzek jest ożywienie i zwiększenie potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego i turystycznego na obszarze rewitalizacji.

Do tej pory mieszkańcy miasta mieli okazję wziąć udział łącznie w trzech wycieczkach. Kolejna, będzie miała miejsce już w niedzielę, 4 sierpnia i odbędzie się po Chwaliszewie. Spacerujący zbiorą się o godz.10 przy budynku Nowej Gazowni (ul. Ewangelicka).

Następne przechadzki będą miały miejsce: 11 sierpnia – Śródka (godz. 10, zbiórka na Moście Biskupa Jordana); 1 września – Śródka (godz. 10, zbiórka na Moście Biskupa Jordana); 8 września – Chwaliszewo (godz. 10, zbiórka przy Nowej Gazowni); 15 września – wzgórze Św. Wojciecha (godz. 13 – zbiórka pod Pomnikiem Armii Poznań); 22 września – plac Kolegiacki (godz. 13 – zbiórka na dziedzińcu Urzędu Miasta); 29 września – Garbary/plac Bernardyński (godz. 13 – zbiórka pod Kantorem Krzyżanowskiego).

Przechadzki po wzgórzu Św. Wojciecha, placu Kolegiackim i ul. Garbary przeprowadza Fundacja Więcej Poznania, natomiast po Śródce i Chwaliszewie Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic „Śródeja”.

Udział w przechadzkach jest bezpłatny. Przewidywany czas każdej z nich to około 2,5 godziny. Spacery pod hasłem „Kino, kawiarnia i spacer…” organizowane są przy współpracy z Miastem Poznań, w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: