Prokuratura Okręgowa w Poznaniu fot. L. Łada

Poznań: Kierująca miejskim autobusem usłyszała zarzuty za śmiertelne potrącenie pieszej

Kobieta, która w styczniu tego roku, prowadząc autobus MPK, potrąciła pieszą przechodzącą przez przejście, usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie przyznała się do winy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 4 stycznia tego roku około godziny 7.15. Autobus linii nr 193 prowadzony przez 50-letnią kierującą wyjeżdżał z pętli i potrącił 43-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Kobieta dostała się pod koła pojazdu i odniosła bardzo poważne obrażenia. Mimo reanimacji nie udało się jej uratować.

Według ustaleń prokuratury kierująca nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Nie zachowała odpowiedniej ostrożności wyjeżdżając z pętli i nie udostępniła pierwszeństwa przechodzącej kobiecie, co doprowadziło do jej potrącenia i śmierci.

Kierująca, jak powiedział Radiu Poznań Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej do 8 lat więzienia, zatrzymano jej też prawo jazdy.