Szpital Zakaźny Szwajcarska ambulans fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kierowcy karetek: “Teraz szczególnie uważajcie na drogach!”

Maski, gogle i kombinezony ochronne. Ten cały strój, który jest obecnie niezbędnym wyposażeniem kierowców karetek, bardzo utrudnia im orientację na drodze. Dlatego proszą innych kierowców o szczególną uwagę podczas jazdy, gdy widzą karetkę.

Tak stanowi prawo, a i zwyczajny zdrowy rozsądek nakazuje, by przepuścić karetkę jadącą na sygnale. Nawet jednak w czasach bez pandemii nie brakowało kierowców, którzy wymuszali pierwszeństwo na karetkach, zajeżdżali drogę czy gnali za nimi korzystając z korytarza utworzonego przez auta przestrzegające przepisów.

Teraz jednak takie chojrakowanie na drodze jest szczególnie niebezpiecznie. Kierowcy karetek bardzo często wyjeżdżają na trasę w pełnym wyposażeniu, gdy jest podejrzenie, że pacjent, do którego jadą, jest zakażony koronawirusem. Mają na sobie kombinezony, maseczki i gogle. A to bardzo utrudnia widoczność i spowalnia reakcje.
“Nawet w normalnych warunkach jadąc karetką musimy mieć oczy dookoła głowy” – pisze jeden z kierowców karetek. – “A wioząc pacjenta z podejrzeniem koronawirusa prawie nic nie widzimy. Nawet lusterka to dla nas abstrakcja. Dlatego proszę was, ja i moi koledzy: dajcie nam przejechać! Nie możemy sobie teraz pozwolić na stratę jakiejkolwiek karetki!”

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze