Poznań: Kierowca, który potrącił dziecko na Piątkowskiej, nie zostanie przesłuchany. Nie ma go w kraju

potrącenie dziecka, Piątkowska fot. prt scr
Chodzi o zdarzenie sprzed kilku dni, gdy na ulicy Piątkowskiej wprost pod koła passata kombi wbiegło dziecko i zostało potrącone przez samochód. Kierowca odjechał z miejsca wypadku.

Wypadek miał miejsce 10 lutego, a dziecko przebiegało jezdnię w miejscu niedozwolonym i wbiegło wprost pod koła samochodu. Kierowca nie miał szans, żeby się zatrzymać. Siła uderzenia była spora i dziecko odrzuciło kilkanaście metrów od miejsca wypadku. Na szczęście obrażenia nie okazały się bardzo poważne, choć niezbędny był pobyt w szpitalu. Po uderzeniu dziecko podniosło się i pobiegło – a kierowca odjechał z miejsca wypadku. Nie zatrzymał się, żeby sprawdzić, czy dziecku nic się nie stało.

Policjantom dzięki nagraniom monitoringu udało się w ciągu kilku dni zidentyfikować i samochód, i jego kierowcę. Jednak kierowca auta nie zostanie przesłuchany, bo teraz przebywa za granicą ze względu na pracę. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, mężczyzna wyjechał zaraz po wypadku. Przesłuchanie będzie możliwe, gdy ponownie przyjedzie do Polski – i wtedy będzie musiał stawić się na przesłuchanie. A od wyników tego przesłuchania zależą dalsze działania policji w tej sprawie.