Poznań: Kiedy zacznie się sezon grzewczy?

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Temperatury powietrza mamy coraz bardziej jesienne, zwłaszcza nocą, tymczasem w wielu mieszkaniach podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej kaloryfery są zimne, choć w innych sezon grzewczy już trwa. Kiedy zaczną grzać?

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Rataj. Tam nie dość, że nie grzeją, to jeszcze nie wiadomo, kiedy zaczną grzać. Jak informuje Głos Wielkopolski, Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych zaczyna sezon od wysłania pisma do Veolii z informacją, że spółdzielcze instalacje zostały sprawdzone, są sprawne i sezon grzewczy może się rozpocząć. W piśmie spółdzielnia podaje też termin uruchomienia ogrzewania. Jednak takie pismo nie zostało jeszcze wysłane, więc nie wiadomo, kiedy sezon grzewczy się rozpocznie.

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa już uruchomiła ogrzewanie. Mieszkańcy Piątkowa w swoich blokach znaleźli ulotki z prośbą o otwarcie zaworów grzejników, bo rozpoczął się proces uruchomienia centralnego ogrzewania. Sezon grzewczy rozpoczął się już także w PSM „Winogrady”. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” ogrzewanie także już działa, ale jeszcze nie wszędzie, bo w niektórych blokach Veolia jeszcze kończy prace przy instalacji ciepłowniczej. Te budynki zostaną podłączone po zakończeniu prac.

20 lub 21 września ciepło będzie już także na Jeżycach, jak poinformowała Głos Wielkopolski Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Jeżyce. Infrastruktura spółdzielni jest sprawdzona i gotowa, pismo do Veolii zostało wysłane, więc od wtorku, najpóźniej od środy, jeżyckie kaloryfery będą ciepłe.