Smoleń wiecznie żywy - Cyrk przyjechał fot. Sławek Wąchała

Poznań: Kiedy będzie pomnik Bohdana Smolenia?

Choć trudno w to uwierzyć – to pandemia koronawirusa ma swój wpływ także na pomniki. Dokładnie od tygodnia na skwerze przy Strzałowej stałby pomnik Bohdana Smolenia – gdyby nie pandemia.

Poznańscy artyści pod wodzą Krzysztofa Deszczyńskiego, który jest pomysłodawcą powstania pomnika, dwoili się i troili, by zebrać pieniądze na jego powstanie. Potrzebne było 200 tys. zł, ale nie martwili się zbytnio: wszyscy zaprzyjaźnieni twórcy mieli pomóc, dając koncerty, z kabareciarzami, oczywiście, na czele.

Ale przyszła pandemia, która nie tylko przesunęła na bliżej nieokreślona przyszłość odsłonięcie pomnika, ale też mocno utrudniła zbieranie pieniędzy, Bo jak je zbierać, skoro nie można organizować koncertów, występów i spotkań? Do 200 tys. brakuje jeszcze 20 tysięcy, choć pomnik, autorstwa Piotra Sochy, jest już gotowy.

Artyści przenieśli się więc do internetu. Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu zaprosiło 6 czerwca, w dzień planowanego odsłonięcia pomnika, na swój profil FB – na niezwykły koncert wspaniałych kabaretowych gości, między innymi Grupy Mocarta i Kabaretu Młodych Panów. Mamy dla was zdjęcia autorstwa Sławka Wąchały – zdjęcia zza kulis, za którymi, jak to u kabareciarzy, równie dużo się dzieje, jak na scenie…

A gdyby ktoś chciał wspomóc budowę pomnika Bohdana Smolenia – to może to nadal zrobić na portalu zrzutka.pl.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze