Poznań: Pomnik Bohdana Smolenia musi poczekać. Z powodu… koronawirusa

pomnik Bohdana Smolenia fot. mat. pras.
Na 6 czerwca zaplanowano odsłonięcie pomnika Bohdana Smolenia w Poznaniu – ale na drodze stanął koronawirus. W zamian organizatorzy zapraszają o 20.00 na koncert do internetu – który jest wolny od wirusa. A wystąpi sama śmietanka polskiego kabaretu.

Przypomnijmy: o pomniku dla Bohdana Smolenia pomyślało Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu. Bo w końcu był słynnym satyrykiem i kabareciarzem, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wielkopolskiej kultury.

Zorganizowali konkurs na projekt pomnika, który wygrał Piotr Socha z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Rada Miasta Poznania wyraziła zgodę na wzniesienie pomnika – i zaczęła się zbiórka na ten cel.

Pomysłodawcy planowali szereg spotkań kabaretowych i koncertów, by zebrać pieniądze na pomnik – ale na przeszkodzie stanął koronawirus. Spotkania i koncerty przeniosły się więc do internetu – i kolejne odbędzie się 6 czerwca, właśnie wtedy, gdy miało nastąpić uroczyste odsłonięcie pomnika na skwerze przy zbiegu ulic Rybaki i Strzałowej.

Pomnik jest już prawie gotowy, ale z powodu koronawirusa brakuje 25 tysięcy na dokończenie jego realizacji. Dlatego wszyscy miłośnicy kabaretu są proszeni o wsparcie zbiórki pieniędzy na portalu zrzutka.pl. A 6 czerwca, czekając na odsłonięcie pomnika, można sobie o godzinie 20.00 pooglądać i posłuchać na FB wspaniałych kabaretowych gości, między innymi Grupę Mocarta i Kabaret Młodych Panów.

el

Podziel się: