kasy samoobsługowe Biedronka

Poznań: Kara dla Biedronki. Trzydzieści tysięcy złotych!

Za zbyt wiele osób w sklepie i jedną nielegalną kasę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu uznał za zasadne ukaranie jednego ze sklepów Biedronki w Poznaniu. I to w wysokości 30 tysięcy złotych.

Jak informuje PSSE, 5 kwietnia, w związku ze zgłoszoną interwencją, w jednym ze sklepów Biedronka przeprowadzona została kontrola dotycząca bezpieczeństwa wprowadzanych do obrotu środków spożywczych.

W trakcie kontroli stwierdzono, iż na terenie sklepu znajdowało się 6 kas fiskalnych stacjonarnych prawidłowo zorganizowanych oraz jedna kasa umieszczona na wózku sklepowym i podłączona do gniazdka elektrycznego.

– Dostawienie kolejnej kasy mobilnej miało na celu umożliwienie wpuszczania większej liczby osób – tłumaczy Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa PSSE w Poznaniu. – O tym świadczyła zamieszczona na drzwiach wejściowych do obiektu kartka informująca, iż na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 21 osób. Sztuczne zwiększanie liczby stanowisk kasowych w celu większej liczby klientów nie tylko stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich znajdujących się na terenie tego obiektu osób. Taka praktyka niesie ze sobą ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przez co stanowi zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu ogółu społeczeństwa.

Mając na względzie ochronę życia i zdrowia ogółu społeczeństwa oraz fakt naruszenia prawa, PSSE w Poznaniu nałożył karę w wysokości 30.000 złotych.

PSSE, el

7
Dodaj komentarz

avatar
gość
gość

Szkoda że nie podają, która to Biedronka naraża swoich klientów. W normalnych warunkach pewnie też podejmują różne inne działania na szkodę klientów.

Kasjer
Kasjer

W większości biedronek zamontowali takie kasy. Widocznie góra myśli tylko o pieniądzach

Pracownik syfu zwanego biedronka.
Pracownik syfu zwanego biedronka.

Przecież biedronka ma za nic zdrowie swoich pracowników i klientów. Udowodnili to wydłużając godziny otwarcia.

xyz
xyz

Takie kasy są w prawie każdej biedronce w kraju. Dziwne że masowo nie sprawdzają tej sieci