demonstracja w sprawie aborcji, Półwiejska

Poznań: Jedzenie zamiast fundamentalizmu

Przy pomniku Starego Marycha o godzinie 16.00 tradycyjnie już działacze “Jedzenia zamiast bomb” będą rozdawać jedzenie i ciepłą odzież potrzebującym. Tym razem akcja odbywa się pod hasłem “Jedzenie zamiast fundamentalizmu”.

Od ponad czterech lat aktywiści “Jedzenia zamiast bomb” wydają żywnosć, środki higieniczne, a w sezonie zimowym także ciepłą odzież przy Starym Marychu. Można ich tam spotkać zawsze w niedziele o 16.00.

Jednak przed wigilią w tym samym czasie swoją pikietę zorganizowała tu fundacja Życie i Rodzina, o czym informowaliśmy, co utrudniło działaczom pomoc potrzebującym.
“20 grudnia na naszej wigilijnej wydawce mieliśmy przykre spotkanie z pikietującymi fundacji pro, po którym trzy osoby zostały wylegitymowane, a jedna została zaprowadzona do radiowozu” – informują działacze. – “Kilka dni temu ta osoba dostała listowne wezwanie na przesłuchanie z potencjalnym zarzutem wykroczenia z art. 52 § 2 pkt 1 kw. Pikietę fundamentalistów (6 osób) ochraniało wtedy około 8 radiowozów. Pomimo tego, że od lat wydajemy w tym samym miejscu, przeciwnicy prawa do aborcji próbują nam to utrudnić organizując się o tej samej godzinie i w tym samym miejscu demonstrację oraz nasyłając na nas policję.
Nie zgadzamy się na to! Będziemy krzyczeć na ich krzywdzące bzdury „Nie-pra-wda!” i „Jedzenie zamiast bomb!” bo to jest nasz czas, nasze miejsce i nasze prawo do pomocy potrzebującym w spokoju, ponieważ podczas pandemii nikt nie powinien zostawać bez wsparcia i pomocy!
Nie zastraszą nas policją i sądami, nasza wola i pasja do pomocy wzajemnej jest znacznie silniejsza. Ci których interesują tylko płody i torturowanie kobiet niech zmykają prędziutko!”.

“Jedzenie zamiast bomb” pojawiło się na świecie w 1980 roku, 10 lat później trafiło do Polski, a w Poznaniu aktywiści gotują posiłki jako kolektyw od 1998 roku. Można ich spotkać właśnie pod Starym Marychem w niedziele o 16.00, jesienią i zimą, gdy zapotrzebowanie na taką pomoc jest największe.

“Nikt nas nie sponsoruje, działamy nieformalnie i oddolnie, w czasach obecnej pandemii nie możemy organizować benefitów ani koncertów więc uruchomiliśmy zrzutkę oraz zbiórki środków higieny i suchej żywności w kilku lokalach” – informują działacze.

Pomoc dla “Jedzenia zamiast bomb” można zostawiać w lokalach Bez Jaj, Vege Pizza i Zemsta, można też ich wspomóc na zrzutce.pl.

 

3.8 6 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze