Poznań: „Jedynka” Konfederacji atakuje PiS. „Nadal nie zakazuje szerzenia homopropagandy”

Jakub Mierzejewski fot. Sławek Wąchała
Jakub Mierzejewski, lider poznańskiej listy Konfederacji, mocno uderzył zarówno w rządzące Prawo i Sprawiedliwość, jak i osoby homoseksualne.

Powodem reakcji były… naklejki. Tym razem ich wersja, stworzona prawdopodobnie przez osoby utożsamiające się z ruchem LGBT. W sobotę naklejki z wulgarnymi napisami pojawiły się na jednym ze sklepów w Poznaniu, gdzie sprzedawane są ubrania „narodowe”. 

Naklejka nawiązuje wyglądem do tych, które były dołączane do Gazety Polskiej „Strefa wolna od LGBT”. Po dużym zamieszaniu, jakie się wówczas pojawiło oraz ostrej reakcji części dystrybutorów prasy, GP zdecydowała się na wycofanie ich ze sprzedaży.

Wszystko wskazuje na to, że teraz osoby ze środowiska LGBT zdecydowały się na zaprezentowanie własnych naklejek. – Środowisko LGBT pokazuje swoje prawdziwe oblicze – odniósł się do sytuacji na swoim facebooku Jakub Mierzejewski, „jedynka” Konfederacji w okręgu poznańskim. – Okazuje się też, że to nie pierwszy już taki przypadek. Portal Narodowcy.net podaje, że „naklejki te zaczęły pojawiać się na sklepach patriotycznych, biurach poselskich oraz „mieszkaniach osób o poglądach konserwatywnych czy narodowych”. Tymczasem PiS nadal nie zakazuje szerzenia homopropagandy i seansów nienawiści regularnie urządzanych przez homoterrorystów. O wypowiedzeniu konwencji genderowej już nawet nie wspominając – podsumował Mierzejewski.

Podziel się: