Poznań: “Jędraszewski! Wstyd nam za ciebie!” – protest podczas odprawiania mszy

Grupa absolwentów “Marcinka” protestowała podczas odprawianej mszy przez abp. Jędraszewskiego z okazji 100-lecia szkoły.

– Wypowiedzi tej osoby w przestrzeni publicznej wszystkim są znane. Język pogardy, którym się posługuje jest nie do przyjęcia. Tak się składa, że jest on absolwentem naszego liceum, a ponieważ wyraził chęć odprawienia mszy jubileuszowej tym samym uniemożliwił uczestnictwo w niej wielu z nas. Staniemy z banerem: Jędraszewski! Wstyd nam za ciebie! Absolwenci “Marcinka”. – tłumaczyli powody organizacji akcji, jeszcze przed jej rozpoczęciem, organizatorzy.

W jej trakcie również nie zabrakło emocji. – Pan Jędraszewski, wbrew postulatom podobno drogim kościołowi rzymskokatolickiemu, nie łączy, a dzieli. Publicznie występuje w obronie przestępców w sutannach, niewybrednie krytykuje Unię Europejską, popiera absurdalne tezy o zamachu w Smoleńsku i podważa dokonania bezkrwawej, polskiej rewolucji, która poprzez kompromis Okrągłego Stołu doprowadziła nas do pokoju i demokratycznego dobrobytu, jakiego współcześnie doświadczamy. A raczej doświadczaliśmy do niedawna, ponieważ demokratyczne podstawy państwa, takie jak trójpodział władzy, trzeszczą w podstawach przez ludzi takich jak pan Jędraszewski oraz opcje polityczne, które on jawnie popiera – mówił jeden z przemawiających.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze