Jarmark Świętojański fot. K. Adamska

Poznań: Jarmark Świętojański otwarty!

Biżuteria rodzima i przywieziona z egzotycznych zakątków świata, fantazyjne stroje, a także wina i nalewki – Jarmark Świętojański w tym roku jest nieco bardziej oszczędny, ale nadal warto tam zajrzeć.

Zgodnie z planem jarmark został uroczyście otwarty o 12.30. Otworzył go Mariusz Wiśniewski, pierwszy zastępca prezydenta, który serdecznie zaprosił wszystkich do udziału w jarmarku i oczywiście robienia na nim zakupów.

– Zapraszam także do nabycia produktów dobrej kuchni regionalnej – mówił – tymczasem, zgodnie z tradycją chciałbym przekazać klucze nad miastem rzemieślnikom.

Zanim jednak publiczność ruszyła na zakupy do kramów, mogła podziwiać wspaniałe popis umiejętności Gwardii Gryfa z Wrocławia: do żonglowania chorągwiami po pełen wdzięku taniec. I to właśnie ich pokaz rozpoczął Poznański Jarmark Świętojański.

Przypomnijmy, że jarmark potrwa do 19 lipca, a w czasie jego trwania nie zabraknie koncertów i pokazów, jak o tym informowaliśmy – warto więc będzie tam zaglądać zwłaszcza w weekendy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze