Poznań: Jakie kierunki wybierają przyszli studenci na UAM?

UAM rektorat
Najwięcej chętnych zgłosiło się na psychologię, a zaraz za nią znajdują się prawo i filologia angielska. Na UAM trwa rekrutacja.

Na najbardziej obleganym kierunku, psychologii, studiować chce już 1883 chętnych. Na prawie – ponad 1380 kandydatów, a filologii angielskiej – niemal 1020 chętnych. Jeśli chodzi o liczbę kandydatów przypadających na jedno miejsce na danym kierunku, największym zainteresowaniem cieszy się filologia koreańska (19,42 os./miejsce), a zaraz za nią psychologia (15,69) oraz zarządzanie i prawo w biznesie (12,21).

Aby wziąć udział w rekrutacji na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, należy założyć konto w Systemie Internetowej Rekrutacji, wybrać kierunek, a następnie wnieść opłatę rekrutacyjną (która musi zostać zaksięgowana do 12 lipca włącznie). Kolejnym etapem będzie wprowadzenie wyników matury, a w dalszej kolejności elektroniczne złożenie dokumentów.

Każdy, kto planuje zostać studentem największej uczelni w Wielkopolsce, może zajrzeć do zakładki “Kandydaci” na stronie www.amu.edu.pl Zamieszczono tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego.

Łącznie w elektronicznym systemie rekrutacji zapisało się już prawie 26 tys. osób.

UAM

Podziel się:

Ostatnio dodane: