Poznań: Jak zrobić zdjęcie bez remontu w tle? Prezydent Jaśkowiak opublikował specjalny film instruktażowy

Stary Rynek - Poznań fot. Sławek Wąchała

„Słitfocia” w Poznaniu mimo remontów i rusztowań? Oczywiście! Jak ją zrobić, podpowiada sam prezydent stolicy Wielkopolski, Jacek Jaśkowiak, dołączając specjalny film instruktażowy. Nie, to nie jest dowcip. Film można obejrzeć na profilu prezydenta na FB.

Poznań z rozkopanym całym centrum i ślimaczym tempem prac może być obecnie atrakcyjnym terenem do eksploracji dla amatorów szkół przetrwania czy też miłośników biegów typu surviwal race. Gdy spadnie więcej deszczu – doskonale będą się tu też czuli miłośnicy runmageddonu. Dla triathlonistów to może być już zbyt ekstremalne wyzwanie.

Jednak prezydent Jacek Jaśkowiak przekonuje, że i zwykli turyści, tacy, co to poruszają się po zwiedzanych miejscach bez raków i lin, mogą tu znaleźć coś dla siebie. A nawet zrobić przesłodkie zdjęcia.
„Remonty w naszym mieście są, ale to nie znaczy, że nie można z niego przywieźć pięknych wspomnień” – zapewnia na swoim Facebooku prezydent Poznania. – „Podpowiadamy, jak to zrobić. I niezmiennie zapraszamy do Poznania!”.

Prezydent nie jest gołosłowny. Wpisowi towarzyszy krótki filmik pokazujący, jak zrobić zdjęcie tak, żeby nie było widać rozkopów, mało estetycznych ogrodzeń oraz gór i dołów, z jakich teraz głównie składają się ulice w centrum. Całość jest wystylizowana na cukierkową modową sesję zdjęciową gdzieś z późnych lat 90. ubiegłego stulecia. Miłośnikom „słitfoci” i kiczowatych obrazków z wakacji – szczerze polecamy.

Podziel się: