Poznań: Jak strażnicy miejscy koziołka ratowali

Z niecodziennym – ale bardzo poznańskim – wyzwaniem musieli się zmierzyć strażnicy miejscy z Eko Patrolu. Musieli uratować… koziołka.
Reklama

Młodziutkie zwierzę zaplątało się w siatkę jednej z posesji przy ul Cmentarnej. Zarządca nieruchomości widząc, co złapało się w tę nietypową “pułapkę”, wezwał Eko Patrol.

Reklama

Okazało się, że na drodze biegnącego zwierzęcia została rozpięta siatka ogradzająca teren dla osób rywalizujących w paintballu. Siatka była wykonana z tworzywa sztucznego, elastyczna, o stosunkowo małych oczkach i stała się pułapką dla koziołka. W jednej chwili rogi zwierzęcia zaplątały się w ogrodzeniu i bez pomocy człowieka koziołek nie miał szans na uwolnienie się.

Pierwsze, co zrobili strażnicy, to uspokoili wystraszone zwierzę, by móc mu pomóc. Dopiero wtedy mogli już ostrożnie przeciąć krępującą je siatkę i wypuścić koziołka na wolność.

Reklama

Dzięki sprawnej i szybkiej akcji poznańskich strażników miejskich z Eko Patrolu młody koziołek może nadal swobodnie biegać po lesie. Symbol Poznania został uratowany.

SMMP, el

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar