Poznań: Jak będzie wyglądała nowa numeracja peronów na dworcu głównym?

Poznań PKP dworzec Poznań Główny fot. Sławek Wąchała

11 peronów na dworcu? A może 9? Zbliża się oddanie do użytku nowego peronu na dworcu głównym – i czas podania nowej numeracji dworcowych peronów. Ale nadal nie wiadomo, jak ona będzie wyglądała.

W grudniu ubiegłego roku PKP informowało, że na wiosnę 2022 roku, gdy zostanie oddany do użytku nowy peron budowany obok peronu trzeciego, zostanie podana nowa numeracja wszystkich peronów poznańskiego dworca. Bo nowy peron skomplikował numerację i tak już mocno zawikłaną: peron 1 znajduje się obok peronu 4, a peron 4b mieści się w ogóle poza terenem właściwego dworca, co nastręcza wiele problemów podróżnym, którzy na przykład przesiadają się w Poznaniu. A przecież to drugi co do wielkości dworzec kolejowy w Polsce, jeśli chodzi o przepustowość!

Jeszcze w ubiegłym roku stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania przygotowało trzy warianty zmiany numeracji peronów i wysłało je PKP. Czy któraś z nich zostanie uwzględniona – nie wiadomo, bo nie wiadomo też, jak będzie wyglądała nowa numeracja peronów dworca.

Jak nieoficjalnie podała „Gazeta Wyborcza”, według nowej numeracji peronów byłoby aż 11, przy czym ten z numerem 1 to byłby ten peron, który jest właśnie budowany. Nie byłoby już podziału na perony „a” czy „b”, a wszystkich razem peronów byłoby aż 11. Ostatnim, jedenastym, byłby obecny peron 6.

Czy rzeczywiście taka numeracja zostanie zastosowana – będzie wiadomo dopiero po oficjalnym jej ogłoszeniu. Miało to nastąpić, według zapowiedzi z grudnia, na wiosnę tego roku. Wiosnę już mamy – teraz czas na nową numerację.

https://www.facebook.com/inwestycjedlapoznania/posts/10159601747349181

Podziel się:

Ostatnio dodane: