Poznań: Jadwiga Emilewicz szefową Porozumienia w stolicy Wielkopolski

Jadwiga Emilewicz
Wicepremier została dziś wybrana na stanowisko prezesa zarządu okręgowego partii w Poznaniu. Jej zastępcami zostali Robert Nowicki, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, Jarosław Pucek, wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, oraz Marek Nowakowski.

Wicepremier podziękowała członkom partii za zaufanie, oznajmiła, że czeka ich dużo pracy i obiecała, że będzie realizowała to, co obiecała w kampanii wyborczej w ubiegłym roku.
– Obiecuję, że te elementy programowe zostaną zrealizowane – podkreśliła podczas konferencji prasowej. – Tak jak mówiłam o zintegrowanym szpitalu uniwersyteckim, dworcu, inwestycjach drogowych. Część z nich już się zrealizowała, część jest w realizacji

Wicepremier wspomniała też, że w poniedziałek liderzy Zjednoczonej Prawicy: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia będą rozmawiać o zmianach w umowie koalicyjnej i rekonstrukcji rządu – ale, jak podkreśliła wicepremier, będą to rozmowy techniczne i organizacyjne, a nie personalne. Jej zdaniem najważniejszy jest teraz program działań na najbliższy czas, na jesień i zimę, bo wyborcy oczekują od rządu sprawnego zarządzania, zwłaszcza w czasie pandemii. Ten program musi powstać jak najszybciej, a gdy będzie gotowy – będzie można mówić o personaliach. Nie odwrotnie.

Jadwiga Emilewicz zaprzeczyła też pogłoskom o swoim planowanym odejściu do biznesu lub do Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
– To plotki – skwitowała krótko. I dodała, że jako wicepremier i minister rozwoju byłaby niepoważna i nieodpowiedzialna, gdyby teraz, w czasie pandemii i trudnej sytuacji gospodarczej, odeszła dokądkolwiek.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: