Poznań: Jadwiga Emilewicz oceniła posłów mijającej kadencji. Wyszło ciekawie!

Miasto Poznań panorama Fot. Sławek Wąchała
Poseł Tadeusz Dziuba (PiS) najpilniej uczestniczył w głosowaniach, najwięcej interpelacji złożył Adam Szłapka (.N), on też najczęściej zabierał głos. Stowarzyszenie KoLiber i minister Jadwiga Emilewicz podsumowali działalność reprezentantów Wielkopolski w sejmie.

„Usta pełne wielkich słów, a rzeczywistość trzeszczy.Takimi słowami swój wpis na temat aktywności parlamentarzystów opozycji z Poznania rozpoczęła minister Jadwiga Emilewicz. Postanowiliśmy, iż należy rozszerzyć grafikę dotyczącą aktywności o wszystkich posłów” – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia.

A jak wygląda to w przypadku reszty posłów? Do zestawienia został dodany również poseł Adam Szłapka, który pojawił się na grafice minister Emilewicz.

1) Udział w głosowaniach.
Miejsca na podium zajmują Tadeusz Dziuba, Rafał Grupiński oraz Bartłomiej Wróblewski. Posłowie opozycji nie wypadają źle. Warto dodać, iż wszyscy posłowie opozycji, pomijając posłankę Bożenę Szydłowską, uczestniczyli w ponad 90% głosowaniach.

2) Interpelacje
I tu ciekawostka. Miejsca na podium zajmują Adam Szłapka, Marek Ruciński oraz Bożena Szydłowska. Jak przedstawiają się posłowie partii rządzącej? Najlepiej wypada Bartłomiej Wróblewski, z wynikiem 23 interpelacji. Pozostali posłowie partii rządzącej zajmują ostatnią pozycję.

3) Wypowiedzi
Kolejnym, bezwzględnym liderem jest Adam Szłapka, następnie Joanna Schmidt (Mihułka), następnie Bartłomiej Wróblewski. Pozostali posłowie PiS znajdują się na dalszych pozycjach.

Jak widać, posłowie PiS z Poznania nie odstają od posłów opozycji. Mogą pochwalić się na pewno znacznie wyższą obecnością na głosowaniach, jednak w pozostałych kwestiach, uwzględnionych przez ich liderkę listy, posłowie PiS wypadają gorzej. Jedynie Bartłomiej Wróblewski wybija się spośród swoich partyjnych kolegów.

Warto zaznaczyć, iż taka aktywność to jedynie cząstka tego, co może robić poseł. Liczy się też działanie w terenie, praca w biurze, interwencje poselskie. To trudno zliczyć.

A oto pełen ranking:

Wypowiedzi
Adam Szłapka .N 200
Joanna Mihułka Teraz! 129
Bartłomiej Wróblewski PiS 113
Marek Ruciński niezrzeszony 94
Dziuba Tadeusz PiS 91
Rafał Grupiński PO 65
Szymon Szynkowski vel Sęk PiS 48
Jacek Tomczak PSL 34
Bożena Szydłowska PO 33
Dzikowski Waldy PO 24
Szymon Ziółkowski PO 18

Interpelacje
Adam Szłapka .N 287
Marek Ruciński niezrzeszony 212
Bożena Szydłowska PO 168
Joanna Mihułka Teraz! 140
Rafał Grupiński PO 64
Szymon Ziółkowski PO 42
Jacek Tomczak PSL 32
Bartłomiej Wróblewski PiS 23
Dzikowski Waldy PO 12
Dziuba Tadeusz PiS 9
Szymon Szynkowski vel Sęk PiS 9

Dziuba Tadeusz PiS 98.76%
Rafał Grupiński PO 96.01%
Bartłomiej Wróblewski PiS 92.93%
Szymon Szynkowski vel Sęk PiS 92.77%
Szymon Ziółkowski PO 92.55%
Dzikowski Waldy PO 90.20%
Adam Szłapka .N 86.16%
Joanna Mihułka Teraz! 82.44%
Marek Ruciński niezrzeszony 79.57%
Jacek Tomczak PSL 79.50%
Bożena Szydłowska PO 79.38%

„Polityka jest dość ciekawa” – podsumowują członkowie Kolibra. – „Jak widać, czasami należy uważać, co wytyka się swoim przeciwnikom, bo jak się może okazać, wcale nie jest się lepszym w niektórych kwestiach. Pozostawiamy to pod rozwagę”.

Stowarzyszenie KoLiber, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: