Poznań: Jadwiga Emilewicz: „Andrzej Duda to prezydent wiarygodny”

Jadwiga Emilewicz
Jadwiga Emilewicz podsumowała dziś w Poznaniu – na Moście Teatralnym – kampanię prezydencką Andrzeja Dudy oraz aktywność obozu Zjednoczonej Prawicy w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Wicepremier mieli towarzyszyć jeszcze posłowie Zjednoczonej Prawicy: Szymon Szynkowski vel Sęk oraz Bartłomiej Wróblewski, jednak – jak wyjaśniła wicepremier – spotkali się z poznaniakami w różnych częściach miasta i nie zdążyliby dotrzeć na spotkanie. Jak wiadomo, wyborcy są najważniejsi.

Wicepremier postanowiła więc samodzielnie podsumować kampanię i wytłumaczyć mediom, dlaczego poznaniacy powinni zagłosować na Andrzeja Dudę.
– Mamy do wyboru alternatywę: Polski rozwojowej versus Polski stagnacji – mówiła. – Najlepszym dowodem na to jest program Andrzeja Dudy i program zaprezentowany wczoraj w nocy przez Rafała Trzaskowskiego. Program prezydenta Dudy to program modernizacji, dużych inwestycji oraz inwestycji lokalnych, ten, na których przeznaczamy dla każdej gminy w Polsce 5 mld zł, a 1 mld dla powiatów. W planie Rafała Trzaskowskiego słyszymy tylko enigmatyczne deklaracje. Plan Dudy to plan dla Polski, mówimy o prezydencie wiarygodnym i prezydencie pustych obietnic. A większość obietnic Andrzeja Dudy udało się zrealizować.

Zdaniem Jadwigi Emilewicz prezydent Duda wspiera rodziny, a prezydent Trzaskowski – tylko własne środowisko. Mamy więc wybór także między Polską rodzin a Polską własnego środowiska pana prezydenta Warszawy.

– Warto zatem w niedzielę rozważyć tę politykę: nie słów, ale czynów – podsumowała wicepremier Emilewicz. – Pozostawanie w stanie pandemii, to będzie trudny czas, to będzie wymagało śmiałych, odważnych, często ryzykownych decyzji podejmowanych w zgodzie i w porozumieniu, a nie w kłótniach i w napięciu. Dlatego warto postawić na Andrzeja Dudę. Przy dobrej współpracy i w porozumieniu z rządem i większością parlamentarną będziemy w stanie w miarę bezpiecznie przejść przez kryzys, a o to przecież chodzi. Chcemy bardzo szybko wrócić na ścieżkę wzrostu, a to gwarantuje nam Andrzej Duda.

Dziś jeszcze aż do wieczora radnych i posłów Zjednoczonej Prawicy będzie można spotkać na osiedlach w Poznaniu i miejscowościach powiatu poznańskiego.
– Rozdaliśmy kilka tysięcy bannerów, kilkadziesiąt tysięcy ulotek, byli zaangażowani wolontariusze, o w komisjach mamy 600 członków, najwięcej ze wszystkich komitetów – mówiła radna Klaudia Strzelecka. – Po raz pierwszy w historii Poznania zorganizowaliśmy tak duży wiec poparcia dla prezydenta. Dzisiaj chcemy zakończyć czas przedwyborczy spotkaniami na wszystkich poznańskich osiedlach.

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy będą dziś więc na osiedlu Kopernika, Winogradach, Wildzie, Dębcu, Ratajach, Malcie, a także w Kleszczewie, Pobiedziskach, Stęszewie, Swarzędzu, Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Szczodrzykowie i Przeźmierowie.

Lilia Łada

Podziel się:

Ostatnio dodane: