Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Poznań: Jacek Jaśkowiak za eutanazją i w obronie samorządów

Eutanazja, kłopoty samorządów i miejsce Polski w Europie. O tym wszystkim mówił prezydent Poznania w programie “Graffiti” w Polsat News. – Każdemu należy zostawić prawo wyboru – powiedział o eutanazji.

Jacek Jaśkowiak sporo mówił o kłopotach samorządów w dzisiejszych czasach, tych finansowych i na linii współpracy z rządem. Doskonałym przykładem jest tu jego zdaniem oświata – strona rządowa narzuca gminom obowiązki, jak wypłata podwyżek dla nauczycieli, ale nie daje na to pieniędzy. Jego zdaniem takie działanie to przerzucanie na samorządy kosztów swoich błędów i gdyby został prezydentem, chciałby bronić samorządów.

Zapytany przez prowadzącego Piotra Witwickiego jak widzi rozwój Polski bez wahania powiedział, że jej miejsce jest w Europie Zachodniej, a bezpieczeństwo międzynarodowe jest jednym z najistotniejszych kwestii.dla Polski. Potwierdził też swoje wsparcie dla idei legalizacji małżeństw jednopłciowych, choć zaznaczył, że to akurat nie jest dla niego sprawą najważniejszą.

Zapytany o eutanazję stwierdził z kolei, że każdy powinien mieć prawo wyboru – on osobiście chciałby takie prawo mieć i samodzielnie podjąć decyzję w tych przypadkach, kiedy medycyna jest bezradna. Prawo wyboru powinno obowiązywać także w innych kwestiach, jak na przykład tych dotyczących kobiet.. To one powinny mieć decydujący głos.

Jednak Jacek Jaśkowiak zastrzegł, że tak eutanazja, jak aborcja są trudnymi decyzjami i powinniśmy jako społeczeństwo zrobić wszystko, żeby były podejmowane jak najrzadziej. Natomiast wprowadzenie jakichkolwiek rozwiązań prawnych w tych i innych ważnych, trudnych dziedzinach powinno być rzetelnie przedyskutowane ze wszystkimi obywatelami – zanim wprowadzenie stanie się faktem.

Polsat News, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze