Poznań: Istotne zmiany dla kierowców. Zobacz szczegóły

roboty drogowe fot. ZDM

2 grudnia rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu Sarmackiej i al. Praw Kobiet oraz na Lechickiej i Naramowickiej. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

Przypomnijmy, że poprzednio na przeszkodzie wykonaniu prac stanęła pogoda – jeśli tym razem nie przeszkodzi, to 2 grudnia drogowcy zaczną kłaść nową nawierzchnię na skrzyżowaniu Sarmackiej i al. Praw Kobiet. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy, jednak fragmenty pasów ruchu będą wyłączane z użytku. Tego samego dnia planowane są prace na fragmencie ul. Lechickiej służącym do jazdy w kierunku mostu Lecha, na odcinku od ul. Naramowickiej do przejścia dla pieszych przy stacji energetycznej. Ulegnie wtedy zmianie jedynie tor jazdy.

3 grudnia ostatnia warstwa nawierzchni układana będzie na zachodniej jezdni ul. Naramowickiej, na odcinku od marketu do Lechickiej, na wysokości przystanku tramwajowego Lechicka/Naramowicka. Prace nie będą miały wpływu na ruch, bo aktualnie ta część jezdni nie jest przejezdna. Natomiast 7 grudnia na czas prac związanych ze wschodnią jezdnią, ruch zostanie przełożony na zachodnią, a po zakończeniu robót wróci na obecną.

Zgodnie z zapowiedziami, ruch wahadłowy na ul. Lechickiej został zlikwidowany 27 listopada. Jedynie na 4 i 6 grudnia przewidziane są prace wymagające ponownego wprowadzenia ruchu wahadłowego kierowanego ręcznie w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Murawa. Wykonawca planuje roboty związane z warstwą ścieralną, co pozwoli na wykończenie układu jezdni w tym rejonie.

Wszystkie prace rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym.

Źródło: PIM


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978