Galeria w Bramie fot. Sławek Wąchała

Poznań: Historia Garbar w jednej bramie

Prawie 50 zdjęć Garbar można oglądać w jednej z bram – na Garbarach, oczywiście. Wszystko dzięki mieszkańcom fyrtla i pasjonatom ulicy ze Starego Miasta.

Ta nietypowa galeria jest oddolną inicjatywą mieszkańców i przedsiębiorców z Garbar. Najpierw zorganizowali serię spacerów i warsztatów fotograficznych, a ich efekt postanowili zaprezentować właśnie w bramie. To 28 wyselekcjonowanych zdjęć pokazujących fyrtel w często zaskakujących ujęciach, których autorami są zarówno doświadczeni fotografowie jak i amatorzy. Oprócz ich prac są tam także stare fotografie z archiwum Miejskiego Konserwatora Zabytków i Biblioteki Uniwersyteckiej z XIX i początku XX wieku, m.in. Romana Ulatowskiego oraz reprodukcje starych kart pocztowych.

Wystawa “Garbary dawniej i dziś” to pierwsze wydarzenie w Galerii w Bramie. Organizatorzy zapraszają już teraz na kolejne jak m.in. spacer z przewodnikiem Maksymem Kempskim z Traktu Cesarsko – Królewskiego, podczas którego będzie można poznać ciekawe i mało znane informacje, które zapisane są w architekturze i urbanistyce tej ulicy.

el

Dodaj komentarz

avatar