Poznań: Hala sportowa na os. Pod Lipami jednak nie pójdzie do rozbiórki

nowa sala ZSOS nr 1 fot. PIM

Hala Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, której dach zawalił się po ulewnym deszczu w czerwcu, jednak nie musi iść do rozbiórki. Tak zadecydował PINB. Rozebrany zostanie jedynie jej fragment.

Jak informuje Radio Poznań, usunięty musi być fragment dachu od ściany szczytowej o powierzchni blisko 12 metrów, właśnie ta część, która została zniszczona podczas ulewy 22 czerwca. Rozebrany zostanie i usunięty dźwigar kratowy, który nie spełnił swojego zadania podczas deszczu, a dyrekcja szkoły ma obowiązek zlecenia oceny technicznej pozostałych elementów, zwłaszcza dźwigarów – i w zależności od ich stanu podjęcia decyzji, co dalej. Tak zadecydował Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Co prawda zgodnie z ustaleniami biegłych ta część budynku została źle zaprojektowana, jednak zdaniem Pawła Łukaszewskiego dźwigary mogą spełniać swoją funkcję, o ile zamontuje się odpowiednie wzmocnienia.

Dopiero wtedy będzie można myśleć o odbudowie dachu, a jeśli wszystko dobrze pójdzie, to dzieci będą mogły korzystać z hali w nowym roku szkolnym. Kolejnym krokiem będzie zamówienie nowego projektu i odbudowa dachu.

Podziel się: