Poznań: Gwiazdy zachęcają do szczepień. W tramwajach i autobusach

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

Katarzyna Bosacka, Novika, Piotr Zelt – ich głosy już od dziś można usłyszeć w pojazdach miejskiej komunikacji. Zachęcają poznaniaków do szczepień przeciw koroanwirusowi.

– Rozpoczynamy kolejną odsłonę kampanii promującej szczepienia – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Tym razem zaprosiliśmy do współpracy osoby, które cieszą się powszechnym uznaniem, autorytetem i sympatią. Wierzymy, że ich głosy przypomną mieszkańcom o tym, że szczepienia są nadal jedyną i najlepszą ochroną przed koronawirusem. Znaczny wzrost zachorowań, który widzimy w całej Polsce, dotyczy głównie osób dotąd niezaszczepionych.

Oprócz Katarzyny Bosackiej, Noviki i Piotra Zelta w tramwajach i autobusach usłyszymy też Michała Grudzińskiego, Dariusza Milejczaka i Mieczysława Hryniewicza.

– Miasto nadal oferuje możliwości zaszczepienia się w miejskich szpitalach im. Franciszka Raszei oraz Józefa Strusia oraz POSUM – przypomina Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Namawiamy do szczepień, by maksymalnie ograniczyć rozwój kolejnej fali pandemii.

Władze miasta przypominają, że szczepienia są najlepszym sposobem ochrony zdrowia przed Covid-19, są również przejawem odpowiedzialnej postawy wobec innych, przyczyniając się do budowania odporności populacyjnej. W Poznaniu dzięki mobilnym punktom szczepień można w wielu miejscach przyjąć szczepionkę bez kolejki i wcześniejszej rejestracji do wyboru: jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowymi firm Pfizer i Moderna.

Obecnie w pełni zaszczepionych jest ok. 66,2 proc. mieszkańców Poznania, czyli 352 065 osób. To daje Poznaniowi drugie (po Warszawie) miejsce wśród dużych miast.

Źródło: UMP