poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Grupa Trzymająca Ster i Good Staff w Zagro Plaża Rataje

Od szant po piosenkę autorską i pieśni żeglarskie. Piątkowy wieczór z pewnością zapadł w pamięć tym, którzy lubią muzykę niekoniecznie rockową i w plenerowych klimatach. A tu jeszcze dostali ją w doskonałym wykonaniu doskonałych muzyków.

Zestawienie wykonawców na pierwszy rzut oka – i ucha – dość egzotyczne, bo Grupa Trzymająca Ster śpiewa żeglarskie pieśni, nie dość, że własnego autorstwa, to jeszcze bardzo często oparte na własnych przeżyciach, bo wszyscy członkowie zespołu sa zamiłowanymi żeglarzami. A Good Staff z kolei to klimaty bliższe piosence poetyckiej, z odcieniem muzyki renesansowej i folkową nutą.

Jednak dwa koncerty tych tak różniących się zespołów okazały się bardzo dobrym zabiegiem. Może gdyby nie odbywały się w plenerze – nie współbrzmiałyby tak dobrze. Ale i jeden, i drugi zespół czerpie pełnymi garściami z natury. Jeden i drugi zespół to profesjonaliści z najwyższej półki. I wszystko razem, w malowniczym otoczeniu nadwarciańskich krajobrazów, dało naprawdę doskonały i niezapomniany efekt.

Strona głównaKulturaPoznań: Grupa Trzymająca Ster i Good Staff w Zagro Plaża Rataje